facebook

Kontakt

Utrzymanie skóry w dobrej kondycji, zapewnia zdrowy i piękny wygląd na co dzień. Trudno jest to jednak osiągnąć tylko domowymi sposobami, stosując jedynie gotowe maseczki czy peelingi dostępne w sklepach. Kompleksową pielęgnację dopasowaną do indywidualnych potrzeb może zapewnić wizyta w obiekcie, który świadczy profesjonale usługi kosmetyczne. Taka wizyta zawsze jest (powinna być) poprzedzona fachową konsultacją w trakcie której wybierany jest właściwy program pielęgnacyjny.

W Instytucie VITA LONGA oferujemy Państwu podstawowe oraz specjalistyczne zabiegi kosmetyczne na twarz i ciało.

  • Złuszczanie kwasami
Czyli inaczej eksfoliacja - dzięki usunięciu zewnętrznej warstwy naskórka następuje głębokie oczyszczenie i odblokowanie porów skóry, jej rewitalizacja, odświeżenie, rozjaśnienie oraz wygładzenie. Zabieg z kwasami jest wszechstronny, działający skutecznie w przypadku skóry suchej i tłustej, młodej i dojrzałej. W naszym Instytucie pracujemy na wielu rodzajach kwasów wykorzystywanych w kosmetyce gabinetowej m.in. migdałowym, salicylowym, pirogronowym. Kosmetyczka indywidualnie dobiera rodzaj użytego kwasu w zależności od potrzeb skóry danego klienta.
  • Peeling kawitacyjny
W odróżnieniu od innych peelingów może być stosowany z powodzeniem u osób o wrażliwej i delikatnej skórze, bez ryzyka jej podrażnień. Ponadto stosowane ultradźwięki świetnie przygotowują skórę do innych zabiegów kosmetycznych. Oczyszczanie twarzy jest niemal niezbędne, by skóra mogła przyjąć i wchłonąć substancje aktywne zawarte w preparatach kosmetycznych. Peeling kawitacyjny poprawia też metabolizm skóry i jest rodzajem mikromasażu. Lepiej ukrwiona skóra wygląda promienniej, młodziej i ma lepsze zdolności regeneracyjne. Ten rodzaj peelingu jest też polecany osobom z trądzikiem.
  • Mezoterapia bezigłowa
To innowacyjna technologia, kosmetyczna alternatywa mezoterapii igłowej, gdzie technika kłucia igłą została zastąpiona zastrzykiem fali elektrycznej. Podczas tego zabiegu składniki odżywcze zostają wtłoczone w głąb skóry, dzięki zjawisku elekrtoporacji - w błonie komórkowej tworzą się mikrokanały za pomocą których, substancje aktywne przedostają się do wnętrza komórki. Zabieg mezoterapii bezigłowej zwiększa sześciokrotnie zdolność skóry do wchłaniania substancji. Jest on bezbolesny i nie niesie ze sobą ryzyka infekcji czy krwawienia.
  • Sonoforeza
W kosmetyce sonoforeza zwana masażem ultradźwiękowym, powoduje poprawę ukrwienia skóry i jest wykorzystywana w celu wtłoczenia w głębsze warstwy skóry preparatów odżywczych i nawilżających. Sonoforeza transportuje skondensowane witaminy w skórę. Za pomocą urządzenia emitującego fale ultradźwiękowe, podobnie jak w przypadku jonoforezy, wprowadzane są w głąb skóry substancje - w tym przypadku mogą to być również substancje niepolarne i nierozpuszczalne w wodzie (lipidy, witaminy itd.).
  • Terapia mikroigłowa
Zabieg wykonywany jest za pomocą niewielkiego urządzenia w połączeniu z aminokwasami i kwasem hialuronowym. Opiera się on na wywołaniu naturalnego procesu regeneracji dzięki tworzeniu mikroskopijnej wielkości nakłuć. Stymuluje to przyspieszone procesy naprawcze tkanek, prowadzące do odmłodzenia skóry, spłycenia blizn, rozstępów i zniwelowania przebarwień.
  • Mikrodermabrazja korundowa
Lekarski zabieg leczniczo-regenerujący i odmładzający skórę, wykonywany za pomocą specjalistycznego urządzenia. To rodzaj peelingu mechanicznego skóry wykonywanego w podciśnieniu przy użyciu sterylnych kryształów korundu. Kryształy uderzają z dużą prędkością w powierzchnię skóry, w ten sposób ścierając martwe komórki naskórka i zanieczyszczenia, które następnie są zasysane do oddzielnego pojemnika. Ilość naskórka, którą należy usunąć (głębokość złuszczania) jest oceniana indywidualnie przez osobę wykonującą zabieg. Technika ta jest bardzo bezpieczna i dostosowana do różnych potrzeb.
Zabieg stymuluje naturalny wzrost komórek, wzrost ilości kolagenu i elastyny w skórze właściwej. Skóra bezpośrednio po zabiegu może być lekko zaczerwieniona. Po paru dniach następuje delikatne złuszczanie i skóra staje się gładsza, równiejsza.
Zabieg zalecany również przy trądziku pospolitym (postać zaskórnikowi, grudkowa). Idealny w walce z bliznami potrądzikowymi. Walczy z przebarwieniami i zmianami posłonecznymi. Spłyca powierzchowne zmarszczki i daje natychmiastowy efekt odmłodzenia skóry.
  • Masaże
W naszym Instytucie wykonujemy wiele typów masaży tj.:
- masaż klasyczny
- masaż twarzy
- masaż bańką chińską
- masaż leczniczy
- drenaż limfatyczny

Masaż to specyficzny zabieg leczniczy usprawniający lub kosmetyczny. To rodzaj mechanicznego oddziaływania za pomocą zespołu ruchów na skórę i położone pod nią tkanki, mięśnie i narządy. Masaż pobudza ogólnie układ krwionośny i limfatyczny, usprawnia mięśnie i pracę serca, oddziałuje również na układ nerwowy i hormonalny. Jego działanie miejscowe, bezpośrednio na tkanki, które masujemy, powoduje pobudzenie krążenia, rozszerzenie naczyń krwionośnych. Daje to lepsze dotlenienie, zwiększa się bowiem dopływ krwi tętniczej do masowanych obszarów. Masaż także lekko złuszcza warstwę rogową naskórka, ułatwiając oddychanie skórze i szybsze wchłanianie zastosowanych preparatów. Mechanizm drażnienia górnych warstw skóry pobudza je do odnowy, wzmacnia elastyczność skóry i mięśni, przeciwdziałając tworzeniu się m.in. zmarszczek.
Wszelkie prawa zastrzeżone - INSTYTUT VITA LONGA